COSTA BRAVA

sant-feliu-de-guixols2.JPG
COSTA BRAVA („Divoké pobřeží“) je pobřeží v Katalánsku ve Španělsku.
Jedná se o nejsevernější část španělského středomořského pobřeží, která končí až na hranicích s Francií. Toto pobřeží je 220 km dlouhé, střídají se zde písečné pláže s příkrými útesy. Jedná se o turisty nejvíce navštěvovanou oblast Španělska.

Místa, která stoji za to navštívit:

GIRONA (katalánsky) nebo Gerona (španělsky) je město v Katalánsku, hlavní město provincie Girona a comarky Gironès. Ve městě žije 89 890 obyvatel (INE 2007). Město leží na soutoku řek Ter a Onyar. Nedaleko města se nachází i mezinárodní letiště.

TOSSA DE MARje katalánské, turisty vyhledávané, městečko ležící v provincii Girona na pobřeží Costa Brava asi 95 km severně od Barcelony a 100 km jižně od hranic s Francií. Žije zde asi 5000 obyvatel. Tossu založili v 8. stol. př. n.l. římští kolonizátoři z Benátek. Během pár let se stala důležitým opěrným bodem římského impéria a sehrála významnou úlohu v tzv. Punských válkách jako základna a opěrný bod Augustovy armády. V období stěhování národů její moc a význam postupně upadal. Další rozvoj je spojen až obdobím tzv. reconquisty v 15. stol., kdy se Tossa stala sídlem významného šlechtického rodu Torresů de la Maresme. Z tohoto období pocházejí také pozůstatky velkolepého hradu. Během protihabsburského povstání v roce 1749 byl hrad pobořen, význam Toss postupně upadl a centrum Katalánska se přesunulo do Barcelony. Hrad a celá Tossa se postupně přeměnila v bezvýznamnou rybářskou osadu. Její další rozkvět nastal až v s rozvojem turizmu v 90. letech 20. století.
V Tosse je museum s obrazy Marca Chagalla, je zde mnoho galerii, je to místo malířů a fotografů.
tossa_de_mar_castillo_noche.jpg
fotos_tossa_de_mar.jpg

Novinky na email

Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Forty´s - rozvoz pizzy zdarma - Olomouc, Prostějov, Přerov, Brno

Inzerce-praha.cz-firemní a soukromá inzerce zdarma

Home Exchange Czech

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one